15  الی 30 مهر ماه 1401
تاریخ
16 روز
مدت
+15
سن
8/10
قدرت بدنی

  قیمت :  ۱۴۵۰دلار +بلیط هواپیما

 

محل حرکت فرودگاه امام
تاریخ اجرا
۱۵  الی ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۱
شماره تماس
 جهت ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی با این شماره تماس بگیرید   ۰۹۱۲۳۴۱۱۶۸۹ باقری
قیمت تور
  ۱۴۵۰دلار +هزینه بلیط هواپیما
 این تور شامل بلیط رفت و برگشت هواپیما تهران به کاتماندو (هزینه بلیت به مبلغ دلاری اضافه می شود )
ترانسفر رفت برگشت فرودگاهی
چهار شب هتل سه ستاره با صبحانه در کاتماندو و پخارا با صبحانه
مربی ومدرس با تجربه از ایران همراه تیم
تمام وعده های غذایی در طول پیاده روی (صبحانه و نهار و شام )
کلیه اقامتها در سراسر مسیر پیاده روی
راهنمای نپالی بسیار با تجربه
باربر و پرسنل محلی در کنار تیم (یک باربر برای دو مسافر )
کلیه هزینه های اقامت ، غذا و بیمه و تجهیزات پرسنل محلی
مجوز ورود به پارک ملی آناپورنا
مجوز TIMS و اجازه اقامت
تمام حمل و نقل و ترانسفر های زمینی
بلیط پرواز از جامسون به پخارا
ترانسفر زمینی از پوخارا با اتوبوس توریستی
کیسه خواب و همچنین کت پر به صورت امانت در طول سفر
شام خوش آمدگویی و شام خداحافظی در کاتماندو
تمام مالیتهای دولتی و همچنین محیط زیست
بیمه مسافرتی
این تور شامل نمیشود مبلغ بلیط هواپیما تهران به کاتماندو ( طبق نرخ درج شده روی بلیط) به مبلغ دلاری اضافه خواهد شد
عوارض خروج هوایی از کشور
هر گونه پرداخت انعام به گایدهاو پرسنل محلی
هر گونه خدمات امداد ونجات (شامل : اعزام هلیکوپتر ، شرپا ،آمبولانس ، خدمات پزشکی و…)
ناهارو شام اقامت در هتل کاتماندو و پخارا (به غیر از شام خوش آمدگویی و خداحافظی )
ویزای توریستی ۳۰ روزه نپال
درصورتی‌که به هردلیلی امکان ثبت‌نام آنلاین برای شما میسر نبود می‌توانید پس از تماس تلفنی و اطمینان ازامکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، مبلغ این سفر را به حساب زیر واریز و مشخصات فیش واریزی خود را از طریق تماس تلفنی به همکاران ما اطلاع دهید.
نام بانکشماره حسابشماره کارتصاحب حساب شماره شبا
بانک ملت 620255036104-3389-5605-1375حسن باقریIR96 0120 0000 0000 0062 0255 03

“آناپورنا” نام بخش و مجموعه قللی از رشته کوه های هیمالیاست که در شمال مرکزی کشور نپال قرار گرفته است. آناپورنا در زبان‬ ‫سانسکریت به معنای “فزونی خوراک ” یا به معنای عام “خدایان حاصلخیزی ” معنی دارد. منطقه هیمالیای آناپورنا متشکل از قلل‬‬‬‬‬‬ ‫بسیاری است که بلند ترین آن قله آناپورنای ‪ ۸۰۹۱ ، I‬متر ارتفاع دارد. این قله اولین بار توسط یک تیم فرانسوی و توسط موریس هرزوگ و‬ ‫لوییس لَشنال در سال ۱۹۵۰ صعود شد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

‫مهمترین قلل منطقه آناپورنا:‬‬‬‬‬‬

آناپورنای ‪ II‬با ارتفاع ۷۹۳۹ متر‬‬‬‬‬‬
‫آناپورنای ‪ III‬با ارتفاع ۷۵۵۵ متر‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
‫آناپورنای ‪ IV‬با ارتفاع ۷۵۳۵ متر‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
‫گانگاپورنا با ارتفاع ۷۵۲۵ متر‬‬‬‬‬‬
‫آناپورنای جنوبی با ارتفاع ۷۲۱۹ متر‬‬‬‬‬‬

‫همچنین در این منطقه بیش از ۱۳ قله بالای هفت هزار متر و بیش از ۱۶ قله بالای ۶ هزار‬ ‫متر قرار دارد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
‫پهنای منطقه آناپورنا حدود ۵۵ کیلومتر است و بیش از ۷۶۲۹ کیلومتر مربع وسعت دارد.‬‬‬‬‬‬ منطقه هیمالیای آناپورنا و نمای زیبای قلل آن‬ ‫راهپیمایی دور آناپورنا‬ ‫یکی از زیبا ترین، بزرگترین و مهمترین مسیرهای راهپیمایی در‬ ‫کشور نپال، منطقه آناپورنا است. از راهپیمایی های یک الی چهار‬ ‫روزه گرفته تا راهپیمایی های بلند مدت.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

‫در این منطقه ۳ مسیر راهپیمایی بزرگ وجود دارد:‬‬‬‬‬‬

۱ – ترکینگ مسیر جومسون به جومسوم و موکتیناث‬
‫۲ – ترکینگ مسیر بیس کمپ آناپورنا‬‬‬‬‬‬
‫۳ – ترکینگ مسیر دور آناپورنا که شامل راهپیمایی دور منطقه‬ آناپورنا و مسیر جومسوم می باشد.‬‬‬‬‬‬
در این میان شهر زیبا و دیدنی پخارا معموال مبداء شروع یا خاتمه‬ ‫بیشتر مسیر های راهپیمایی این منطقه می باشد.‬‬‬‬‬‬

نِپال کشوری در آسیا واقع در شمال هندوستان و پایتخت آن کاتماندو است. جمعیت نپال حدود ۲۹میلیون نفر و زبان رسمی آن نپالی است. واحد پول این کشور روپیه نپال است و تنها با چین و هند همسایه است.

بیشتر محدودهٔ نپال بر روی رشته‌کوه‌های هیمالیا قرار گرفته و شمال این کشور هشت قله از ۱۴ قله بلند جهان را در خود جای داده که یکی از آن‌ها بلندترین کوه جهان یعنی قله اورست است. جنوب کشور مرطوب و حاصلخیز است و جمعیت زیادی را در خود جای داده‌است.

۸۱ درصد مردم نپال پیرو آیین هندو هستند و با این احتساب، نپال در میان کشورهای جهان بالاترین درصد پیروان هندوئیسم را نسبت به جمعیت خود دارد. این کشور به خاطر موقعیت جغرافیایی خود هم از هند و هم از تبت نفوذ پذیرفته‌است. بودایی و اسلام و کیراتی (تلفیقی از آنیمیسم، شیواپرستی و بودیسم تبتی) دو دین مهم دیگر این کشور هستند و بخش بزرگی از جمعیت خود را هم هندو و هم بودایی معرفی می‌کنند که این به دلیل تلفیق این دو مذهب در این منطقه است. نپال تنها کشور در جهان است که پرچم آن به شکل مستطیل نیست، و از دو مثلث بر روی هم تشکیل شده‌است.

نپال در بیشتر تاریخ خود حکومت پادشاهی داشته‌است. در جنگ داخلی نپال علیه حکومت پادشاهی از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ نزدیک به ۱۶ هزار تن کشته شدند. مائوئیست‌ها در سال ۲۰۰۶ به ده سال جنگ داخلی پایان دادند و به روند صلح در نپال پیوستند. در سال ۲۰۰۸ حکومت پادشاهی با مصوبه مجلس مؤسسان نپال برانداخته شد و یک جمهوری دمکراتیک چندحزبی فدرال برقرار شد. هرچند پس از آن نیز درگیری‌هایی در این کشور وجود داشته اما این سیستم حکومتی پابرجا مانده‌است و در قانون اساسی سال ۲۰۱۵ نظام حکومتی کشور دمکراسی پارلمانی اعلام شد.

با بزرگ نمایی روی نقشه  ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.

برای مشاهده توضیحات کامل و دقیق کافیه روی هر روز کلیک کنید

با توجه به عدم وجود پرواز مستقیم به شهر کاتماندو با یک توقف در کشور ثالث به کاتماندو خوایم رفت . نماینده شرکت طرف قرارداد نپالی منتظر ماست . مراسم خوشامدگویی به روش نپالی انجام و نفرات به هتل منتقل خواهند شد امروز به استراحت ،تکمیل لوازم و تدارکات تیم و همچنین ملاقات با گاید نپالی و توضیحات وی سپری خواهد شد . همچنین در یک رستوران نپالی یک شام خوشامد گویی توسط شرکت نپالی برای اعضای تیم تدارک دیده خواهد شد

بعد از صرف صبحانه در هتل، با همراه پرسنل محلی تور به سمت بی سی سار حرکت خواهید کرد. حرکت به سمت دهکده با وسیله نقلیه اختصاصی خواهد بود ( ۱۳۷ کیلومتر از کاتماندو، حدود ۵ ساعت). در مسیر دهکده ها و شهرهای کوچک و قوم های منحصربفرد نپالی را خواهید دید..در بی سی سار اقامت در چادرهای کوهستانی خواهد بود.
وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام
وعدهای غذایی : صبحانه در هتل

آغاز پیاده روی در منطقه حفاظت شده آناپورنا. طی مسیر باربر ها بارهای اصلی را حمل می کنند. راهنماهای متخصص محلی گروه را همراهی می کنند. این راه کوهستانی از مزارع برنج بسیار خوش منظره می گذرد. ساکنین دهکده خودا ، گورونگها هستند. گردنه های کوچک (تا۱۵۰۰متر) مناظر زیبایی از رشته کوههای بزرگ هیمالیا را به نمایش می گذارد. شب را در دهکده بهوندادا در چادراقامت خواهیم داشت. کل زمان سفر پیاده حدودا ۵ ساعت است.
وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار وشام می باشد

پیاده روی به سمت دهکده چیامج خواهد بود. راه کوهستانی با شیب به سمت پایین بطرف دره در تقاطع با رودخانه مارسیاندی( پل معلق). کل زمان سفر ۶ ساعت پیاده روی می باشد.
وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام

به طرف دهکده بیگارچب حرکت خواهیم کرد. در این روز چشم انداز بینظیری خواهیم داشت. در ورودیه دهکده دهاراپانی ساختارهای نمادین تحت تاثیر کوه شمالی دهکده های نپال قرار دارد.خانه های با سقف مسطح و پنجره های کوچک می باشد. اقامت شب در چادر
وعده های غذایی: صبحانه،ناهار وشام

بروز ششم با صعود به دهکده تا چامه آغاز می شود. مسیر بتدریج بلندترو بلندتر می شود، از میان جنگلهای کاج،آبشارهای باشکوه را به سمت دهکده کوپار حرکت می کنیم و به اقامتگاه امشب می رسیم. چامه مرکز حکومتی کل منطقه مانانگ می باشد. در دهکده فروشگاه، دفتر پستی ، درمانگاه، بانک و تلفن وجود دارد
وعده های غذایی شامل: صبحانه،ناهار و شام

مسیر از میان دره باریک پوشیده از درخت ادامه پیدا می کند. از دو پل معلق عبور خواهیم کرد. شب را در پیسانگ اقامت خواهیم داشت.
وعده های غذایی شامل: صبحانه،ناهار و شام

مسیر دهکده مانانگ ما را به منطقه ای بی آب و علف، که از بارانهای موسمی آناپورنا دور مانده می رساند. در اینجا تاثیرات تبتی غالب است. مانانگ، پایتخت غیررسمی کل منطقه نزدیک دهکده ای که فرودگاه در آن قراردارد، اقامت شبانه در پناهگاههای واقع در کوه.

روز هم هوایی در مانانگ. بهتر است گردشی در اطراف بزنید. اطراف دهکده رفته و قله های پوشیده از برف را ببینید. صومعه زیبای بوجا گومپا بین بریاگ و دهکده مانانگ قرار گرفته است. شب را در پناهگاههای مانانگ سپری خواهیم کرد.
وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام

به تورنگ پدی ، دهکده ای نزدیک مسیر می رویم. در این مسیر وارد منطقه ای از علفزارهای الپ ، بوته های نامتراکم شده و نهر Dzharsang Cola را از پل چوبی در ارتفاع ۴۳۰۰ عبور خواهیم کرد. برای شبی بدون استراحت آماده می شویم. بسیاری از گروهها از حدود ساعت ۲ صبح برای خروج آماده می شوند.
وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام
سخت ترین و مهم ترین روز. صبح زود بلافاصله بعد از خروج از ترونگ پدی صعود آغاز می شود. تا ترونگ لا ۵۴۱۶ متر می باشد که در ۴-۶ ساعت به آنجا می رسیم. این راه کوهستانی بخوبی آماده سازی شده است و در مواردی مانند بیماری یا خستگی شدید در ترونگ پدی می توان اسب اجاره نمود. مسیر با پرچم های رنگارنگ پیروان بودا، اهرام سنگی علامت گذاری شده است. با پایین آمدن شیب ۱۶۰۰ متر ارتفاع کم می شود که حدودا ۴ ساعت طول می کشد. موکتیناث (۳۸۰۰متر) شهر هتلهای کوچک و پناهگاههای کوهستانی است. رفتن به معبد مشهور “آب تفتان”، زیارتگاه میلیونها هندو برای بیش از هزاران سال می تواند بسیار جالب باشد. در انتهای روز می توانید این موفقیت را جشن بگیرید.
مسیر به دهکده کاگبنی منتهی می شود(۲۸۱۰متر)که به خاطر صومعه بزرگش، معماری خاص تبتی ، ستونها و دیوارها معروف می باشد. از کاگبنی مسیری طولانی آغاز می شود. سپس به جامسون پناهگاه شهری می رسیم. علاوه بر مغازه ها، کمپ های ارتش و فرودگاه، منطقه ارسال ایمیل نیز وجود دارد. شب خداحافظی در نپال غربی-حاشیه دل نشین قله های پوشیده از برف عظیم و مردمی بینظیر خواهد بود. وداع با راهنما و شرپاها(بومیان کوهپایه های جنوبی). شب در پناهگاههای واقع در کوه اقامت خواهیم داشت.
وعده های غذایی: صبحانه، ناهار وشام

پرواز صبحگاهی به پوخارا ، شهری معروف در غرب نپال “پایتخت جهانی هیپ ها از ۱۹۷۰″، که در پایین کوههای بزرگ آناپورنا واقع شده است. ملاقات در فرودگاه و انتقال به هتل. تغییر شگرف شرایط اقامتی به شما امکان لذت بردن از استراحت کامل را خواهد داد.زمان غروب می توانید ار آرامش زندگی پوخارا لذت ببرید. پیشنهاد ما این است که کنار دریاچه بروید.
وعده غذایی :صبحانه
صبحانه در هتل سرو خواهد شد. در پوخارا وقت فراغت خواهید داشت و به سمت کاتماندو حرکت خواهیم کرد. زمان سفر حدود ۶-۷ ساعت می باشد. ملاقات و جابجایی به هتل. فرصت مطالعه مستقل درباره کوههای شگفت انگیز پایتخت. شام خداحافظی در رستوران شهر با خوراکهای ملی.
وعده غذایی: صبحانه
این روز فرصت خوبی برای گشت عجایب کاتماندو به شما می دهد نهایت استفاده را از زمان ببرید
صبحانه و وقت فراغت در کاتماندو خواهید داشت. حرکت به سوی فرودگاه و خروج از کاتماندو
وعده غذایی فقط صبحانه

برنامه ریزی پیشنهادی  ممکن است برحسب شرایط آب و هوایی و دیگر موقعیت های اجباری که امنیت گروه را به مخاطره می اندازد تغییر کند. راهنما ها طبق معیارهای خودشان اجازه تغییر برنامه را دارند. مطمئن باشید که این تغییرات دو هدف اصلی را دنبال می کند که شامل افزایش امنیت و شانس صعود به قله است که براساس تجربه و آگاهی راهنماها می باشد.

لوازم ضروری سفر

ردیفلوازم توضیحات
1 باتوم کوهنوردیحتما به همراه داشته باشید .
2کوله 30 یا 40 لیتری برای روز قله برای حمل لوازم ضروری شخصی در مسیر ترکینگ
3کیسه بار ضد آب قفل دار برای حمل کلیه لوازم در مسیر پروازی و ترکینگ نیاز دارید
4دستمال گردن 2عدد برای پوشاندن صورت و گردن بسیار مناسب است
5 کیسه خواب پر(حداقل 10- درجه )
6کفش سبک شهری
7کفش ترکینگ سبک برای مسیر ترگینگ
8کاپشن و شلوار گرتکس یا بادگیر
9جوراب حوله ای 2 جفت
10شلوار و کاپشن پلار
11شلوار و پیراهن جنس کتان پیراهمن حتما آستین بلند باشد
12پانجو
13کلاه آفتابی ( ترجیحا دارای محافظ گردن و صورت نیز باشد )
14 عینک آفتابی حتما UV دار باشد مارک جلبو بسیار توصیه می شود
15عینک طوفانحتما UV دار باشد مارک جلبو بسیار توصیه می شود
16دستکش پلار با روکش گرتکس
17دستکش پر خوب قطعا نیاز دارید ( بسیار مهم )
18 کلاه پلار
19 چراغ پیشانی (هد لامپ)مارک پتزل توصیه می شود – باطری اضافی فراموش نشود
20قمقمه آب
21دستمال کاغذی رول
22 کیت کمکهای اولیه به همراه داروهای شخصی
23پرچم ایران – پرچم قله و ....
24 خودکار و دفترچه یاداشت
25دوربین عکاسی + باطری اضافی
26حوله و لوازم بهداشتی ، مسواک خمیر دندان
27شامپو ، صابون و لوازم استحمام
28دمپاییدر برخی از هتلها دمپایی وجود ندارد
29کرم ضد آفتاباستاندارد و دارای psf بالا باشد
30کارت ملی –پاسپورت - یک کپی از پاسپورت ویزا و دیگر مدارک خود به همراه داشته باشید
31دستگاه جی پی اس + باطری اضافی در صورت تمایل به همراه داشته باشید
32 ژل آنتی باکتریال
33دستمال مرطوب
34لباس اضافی لباس زیر ، تی شرت ، شلوار
35تنقلات و آبمیوه برای مسیر صعود و کل برنامه

برای دریافت توضیحات کامل در مورد لوازم با سرپرست برنامه تماس بگیرید
با توجه به شرایط خاص این قله تکمیل بودن لوازم بسیار حائز اهمیت می باشد

جدول وعدهای غذایی و محل های اقامتی در طول سفر

روزهای برنامه صبحانه ناهار شام اقامت
روز اولپذیرایی در هواپیما پذیرایی در هواپیما آلوارس شام خوشامدگویی هتل کاتماندو
روز دومآلوارس گشت در هتلآلوارس گشت در مسیرآلوارس گشت در مسیر چایخانه بی سی سار
روز سومآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه بهوندادا
روز چهارمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه چیامج
روز پنجمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه بیگارچب
روز ششمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه چامه
روز هفتم آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه پیسانگ
روز هشتمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه مانانگ
روز نهم آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه مانانگ
روز دهمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه ترونگ
روز یازدهمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه تاماکتینات
روز دوازدهمآلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر آلوارس گشت در مسیر چایخانه کاگبنی
روز سیزدهم آلوارس گشت در مسیر به عهده مسافر شهر پوخارابه عهده مسافر شهر پوخاراهتل پوخارا
روز چهاردهمآلوارس گشت در هتلبه عهده مسافر کاتماندو به عهده مسافر کاتماندو هتل کاتماندو
روز پانزدهمآلوارس گشت در هتلبه عهده مسافر کاتماندو آلوارس گشت جشن صعودهتل کاتماندو
روز شانزدهمآلوارس گشت در هتلپذیرایی در هواپیما پذیرایی در هواپیما

از۴۸ وعده موجود در پکيج :
۳ وعده به عهده گردشگر و ۴۱ وعده به عهده آلوارس گشت و ۴ وعده پذيرايي در هواپيما مي باشد
اقامت ها ۳ شب در هتل شهر کاتماندو  و ۱ شب در هتل شهر پوخارا و ۱۱ شب در لوج ها و چایخانه مسیر ترکینگ خواهد بود

 

 گلچین تصاویر برخی از برنامه های اجراشده ترکینگ دور آناپورنا  توسط موسسه آلوراس گشت

نکات مهم و توصیه های سفر :

ما با اجرای چندین برنامه کاملا موفق به شما اطمینان می دهیم تجربه کافی برای اجرای بی نقص این برنامه را داریم
بهترین زمان برای اجرای این برنامه فروردین ماه و مهر و آبان ماه می باشد  .
امکان اجرای این صعود در هر زمانی برای گروه های متقاضی وجود دارد.
هزینه پرواز بین المللی بر اساس نرخ مندرج در بلیط جداگانه و علاوه بر قیمت ارزی دریافت می شود.
اقامت در  هتل به صورت دو نفره می باشد در صورت درخواست اتاق سینگل با پرداخت مابه التفاوت ، امکان پذیر می باشد
لطفا با دقت کامل اطلاعات درج شده در سایت و همچنین قرارداد سفرهای خارجی آلوارس گشت را مطالعه نموده و در صورت هرگونه ابهام با ما تماس بگیرید
در صورت انصراف از سفر، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد سفرهای خارجی آلوارس گشت محاسبه خواهد شد.
مسئولیت کنترل اعتبارپاسپورت و ممنوع الخروجی به عهده مسافر می باشد